Traşsız Saç Ekimi

DHI tekniği ile traşsız Saç Ekimi yaptırmak isteyen kişilerin operayondan saçlarının muayene edilmesi gerekir. Saç arası yapılan operasyonda saçlar da uzun ise donör bölgesinde işlem yapılmaya gerek olmayan saçların arasına saklanmasıda mümkün. İlk aşamada saç foliküllerinin alınacağı bölge belirlenir. İkinci aşamada cerrahi, ekibin yardımıyla mümkün olan kökler homejen bir şekilde alınır. Greftler ekilmeye hazır hale getirilir. Son aşamada ise saç ekim işlemi doğal naturel görüntü oluşturulacak şekilde tamamlanır.

Traşsız DHI tekniği ile TEK seansta ortalama 4.000 ve üstü civarında saç kökü ekilebilir. Her bir saç kökünden de tekli çiftli çoklu  saç kökü çıkabilir. DHI tekniğinde kullanılan aletler ve teknikler sayesinde ekilen saç köklerinin tutma oranı artırılabilir. CHOİ implanter kalemleri, mikro motor tekniği gibi cihazları gibi plastik cerrahideki gelişmeler sayesinde DHI yöntemi ile  saç ekim işleminde başarısı her geçen gün daha da artmaktadır.

DHI yöntemi ile saç ekimi işleminde operasyonun süresi ekilen greft sayısına, cerraha ve kliniğin teknolojik ekipmanlarına göre değişiklik gösterir. Ancak bu prosedürde DHI yöntemi bir çok teknikten daha masraflıdı.  Bunun yanı sıra daha zor olduğu için daha çok zaman aldığı için ve en önemlisi daha çok emek ve tecrübe gerektiğinden kaynaklı  tıraşsız tekniklerin ücretleri birçok klinikte tıraşlanan tekniklere göre biraz daha yüksektir. Ancak sağlayacağı rahatlık düşünülünce tıraşlama nedeniyle saç ekimini erteleyen birçok hasta için oldukça cazip bir etkendir.

 

Saç Ekimi ve Tedavileri