Safir Fue Saç Ekimi

Fue yöntemiyle, öncelikle saç köklerin alınacağı iki kulak arası başınızın arka bölgesi olan donör alana lokal anestezi uygulanarak uyuşması sağlandıktan sonra siz acı,sızı ve ağrı hissetmeden saç kökleriniz etrafındaki mikroskopik dokuyla birlikte kesi, dikiş, iz olmadan saç telinizin kalınlığına uygun uçlarla (0,6 - 0,9 mm) tek tek alınarak saçsız alana açılan kanallara taşınır.

Operasyonunuz 1 gün içerisinde yaklaşık 4 ila 8 saat arasında gerçekleştirilirken, sizi sosyal hayatınızdan alıkoymaz. Uygulama esnasında da sağladığı konfor düşünülünce uzun zaman beklemenin zaman kaybından başka bir şey olmadığını bilmelisiniz. Ekimden sonra kafanızda şişlik, gözünüzde morluk ya da ağrı, kanama gibi durumlar söz konusu değildir. Sizden tek istediğimiz verilen ilaçlarınızı 1 hafta içerisinde dikkatli şekilde kullanmanız ve bir kaç gün söylemiş olduğumuz şeylere dikkat etmenizdir. Bu konuda hassasiyet gösterdiğiniz takdirde ekimden sonraki süreci en iyi şekilde sorunsuz tamamlamış oluruz.

FUE TEKNİK YÖNTEM

Örneğin ;
Safir uçlarla yapılan FUE saç ekimi yöntemi  saç kökünün ekilmesine olanak sağlayan farklı bir  tekniktir.
Klasik FUE'den farkı ise, çok daha pürüzsüz materyal olan safir maddesiyle açılan kanalların çok daha hızlı iyileşmesi ve daha az iz bırakması olarak söylenebilir.

 

Vücud Kıllarından Saç Ekimi Mümkün mü ?

Donör bölgesinde yeterli greft sayısı olmayan kişiler için en son teknoloji saç ekimi yöntemleri sayesinde saç ekimi yapılabilir. Eğer kişinin ense bölümünde yeterli greft yoksa sakaldan saç ekimi, gögüs kıllarından saç ekimi ya da özellikle göğüs kıllarından saç ekimi yaptırabilir. Fakat burada en önemli kriter vücut kıllarının ekim kriterlerine uygun olup olmamasıdır.

Seyrek, cılız ve kıvırcık kıllara sahip kişiler için maalesef ki saç ekimi uygun olmayabilir. Dilerseniz saç ekimi için uygun olup olmadığınızı ücretsiz olarak öğrenebilir, aynı zamanda vücut kıllarından saç ekimi yaptıran hastalarımızın öncesi-sonrası fotoğraflarını talep edebilirsiniz

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Saç ektirme operasyonlarının tüm yöntemlerinde temel prensipler söz konusudur. Bu prensipler şunlardır:

Saç ekimine hazırlık
Saç köklerinin toplanması
Kanalların açılması
Köklerin ekilmesi

1. Saç Ekimine Hazırlık

Fue tekniğinde hazırlık aşaması aslında saçların toplanacağı-ekileceği alanın steril  edilmesini ve daha önemlisi olan anestezi sürecinin başlamasını  ifade etmektedir.
Her ne kadar saç ekimi işleminin anestezi ilk aşaması olsa da bu işlem aslında bir anlamda operasyonun  konforunu belirleyen  en önemli bölümdür. Bu noktada anestezinin nasıl uygulandı konusu sedasyonlu  FUE’nin farkını da ortaya koymaktadır.

2. Saç Köklerinin Toplanması

    Saç ekiminde anestezi işleminden sonra yapılacak olan işlem mikro motor adı verilen düşük devir ile dönen silindirik iğnelerle saç köklerinin deriden ayrılmasıdır.. Bu aşamada saç ekiminin başarısındaki unsur ekibin tecrübesi ile saç köklerinin toplanmasında izlenecek yoldur. Fue metodundaki saç ekimi sonrası doğallığı belirleyecek nokta alının büyük çizilmes ile toplanan saç köklerinin anlaşılmamasıdır. Bunun için ense bölgesinden homojen bir dağılımla saç kökleri toplanmalıdır.

3. Kanal Açılması

  • Saç ekiminde kanal açma işlemi naturel bir saç görünümü için en önemli aşamadır. Doğallığı, ekilecek saçların sıklığının yanında, kanalların doğru açı ve yön ile açılmasıdır.
  • Saç ekiminde açı ile ifade edilen, saçın deriye olan dikey açısıdır ve bu da yaklaşık 40-45 derecedir.
  • Saç ekiminde yön ifadesi ile anlatılmak istenen ise saçların doğuştan gelen doğal (taranma) yönüdür. Bu iki noktaya dikkat edilerek açılan kanallar, ekim sonrasında en doğal sonuçları ortaya koyacaktır.

4. Saç Köklerinin Ekilmesi

Fue yönteminde Saç kökleri açılan kanallara yerleştirilerek saç ekimi işlemi bitirilir. Bu durumda  saç köklerini mümkün olduğu kadar az temasta bulunarak dokusunun zarar görmesi önlenmelidir. Diğer tekniklerde olduğu gibi Burada da göreceğiniz üzere saç ekiminin başlangıcı anestezi işlemi ile olur. Bu sebeple aslında operasyonun başlangıcındaki sedasyon uygulaması operasyon süreci boyunca konforunuzu etkileyen öncelikli faktördür.

Saç Ekimi ve Tedavileri