Saç Mezoterapisi Tedavisi

Mezoterapi işlemi :

Saç derisine nufus ederek vitamin, mineral ve aminoasitler ve bazı büyüme faktörlerini içeren özel karışımların enjekte edilmesi yoluyla uygulanan bir tedavidir. Mevcutta bulunan saçların korunmasında, saç tellerinin kalınlaşmasında, kişinin canlı ve parlak saçlara sahip olmasında ve saç dökülmesi sorunlarının önüne geçilmesinde etkilidir.

Hasta minimal ağrı ve acı duyabilir. Uygulama sıklığı kişiden kişiye farklılık gösterir. Doğru klinikte, alanında deneyimli ve profesyonel kişiler tarafından uygulandığında tedaviden başarılı sonuçlar alınır

 

MEZOTERAPİNİN ETKİSİ VE FAYDALARI

  • Sahip olduğunuz saçların korunmasında çok etkilidir.
  • Mezoterapi, saça diğer uygulanan bakım yöntemlerine göre çok daha etkilidir.
  • Kepek sorununa karşı uygulandığında başarılı sonuçlar elde edildi.
  • Saç renginin korunmasında ve beyazlamanın önlenmesinde / geciktirilmesinde etkilidir.
  • Cansız saçlar da parlaklık, canlılık ve hacim kazandırır.
  • Saçın ömrünü uzatır.
  • Saç tellerinin kalınlaşmasında ve güçlenmesinde etkilidir.

MEZOTERAPİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

      Saç dökülme sorunu yaşayan, genetik olarak saç dökülmesine yatkınlığı bulunan, diyet sebebiyle ani saç kaybı yaşayan kişilere mezoterapi tedavisi uygulanabilir ve başarılı sonuçlar eldedilir. Ayrıca zayıf ve yıpranmış saçlarından şikayetçi olan kişilerde ve saçın geç uzaması gibi durumlarda da mezoterapi etkilidir. Mezoterapi her yaşa uygundur.

MEZOTERAPİ KİMLERE UYGULANAMAZ?

      Emziren kadınlara, kanser hastalarına, şeker hastalarına ve kan sulandırıcı özelliği olan ilaç kullanan kişilere mezoterapi uygulanamaz. Mezoterapi tedavisi almak isteyen hastaların kullandıkları ilaçları, geçirdikleri ya da geçirmekte oldukları rahatsızlıkları mutlaka doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir.

Saç Ekimi ve Tedavileri