Kadın Saç Ekimi

Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda saç ekimine ihtiyaç duyduğu anlar olabilir. Bu durumda mevcut saçlarından vazgeçmek istemeyen kadınlara olanak sağlayan tıraşsız saç ekiminde fazlasıyla tatmin edici olan methot DHI tekniğidir.

Birçok yöntem deneyen ve istediği sonucu elde edemeyen kişiler, uzun zamanlar ve seanslar harcamak istemeyen kişiler daha kestirme kesin çözüm olması sebebi ile ekimi tercih etmektedirler.Kadınlarda sıklaştırma veya ön hat çizgisinde gerileme olan dökülme tiplerinde DHI tekniği yani choi implanter kalemi hem konforlu hem kesi minimal iyileşme hızlı olduğundan kadınlarda tercih edilmesi gereken tek ve kesin çözüm olarak adlandırılır.Kadınlarda saç ve kaş ekimi için ayrıca tıraş olmanıza gerek olmaması oldukca cazip bir etken.. Saçlarınızı komple kestirmeden de mevcut olan saçlarınızın arasını doldurabilir seyrekliği giderebilirsiniz. Kaş da ise istediğiniz model çizimi yapıldıktan sonra hastanın onayı ile birlikte operasyon süreci başlar ve çizim yapılan bölgenin içerisine ekim yapılır.

Kaş ekimi süreci ile aynı süre yaşanır saç ekimi işleminde; Saç ekiminde Güçlü saç köklerinden alınan greftler problemli bölgelere transfer edilir, ekilen saçların dökülme problemi olmaz. DHI  yöntemiyle uygulanan saç ekiminin en iyi yönü ekilecek saçların kesilmeden de transfer edilebilmesidir yani kadınlarda saç ekimi uygulaması yapılırken saçta herhangi bir kısaltma yapılmaz. Donör bölgesinin üst kısmından bir pencere şeklinde alınan köklerin yarattığı seyrelme, saç toplandığında dahi hiçbir şekilde belli olmaz. Kadınlarda genellikle dökülmeye değil de, seyrelmeye yönelik bir durum olduğundan  ekimde DHI tekniği de kullanıldığın da istenilen sıklaşma sağlanmış olunur

Saç Ekimi ve Tedavileri