DHI Saç Ekimi

Dhı tekniği  FUE tekniğinden farklı olarak; donör bölgesinden alınan saç folikülleri ekilecek alana, kalem yardımı ile kanal açılmadan ekilmesi şeklinde iki aşamanın aynıanda gerçekleştiği tenkik bir olarak anlatılabilir.

Bu silindirik uçlu DHI tekniğindeki Choi iğnesi bir kanal şeklindedir ve saçlar bu iğne boyunca en aşağıya sürüyülerek iğneye yerleştirilmektedir.

Saç ekiminde DHi tekniğinin aynı zamanda Choi metodu olarak tanımlanmasının nedeni bu iğnenin özelliğinden dolayıdır.

Saç ekiminde DHI tekniği tıraşsız saç ekimi olarak da bilinmektedir.

Choi  kalemlerine saç fölikülleri birer birer yerleştirilir.

Bu durumda ekim işlemini yapan kişi saç köklerini en uygun açı olan 40-45 derecelik açılarla eker.

 DHI tekniğinde Choi iğnesine yerleştirilmiş saç kökleri açıları ve yönleri doğru belirlenip iğnenin itme özelliği ile ekimi gerçekleştirilir.

DHI tekniğinde 4 ila 8 arasında Choi kalemi kulanılır  beraberinde ortalama 10-15  choi ucu kullanılır. Bu kalemlerin çeperleri farklı ölçülerde olur. Bunu belirleyen faktör kişinin saç kökü ve kalınlık yapısıdır.

Vücud Kıllarından Saç Ekimi Mümkün mü ?

  Ense  bölgesinin yeterli kök sayısı olmayan kişiler için en son teknoloji saç ekimi yöntemleri sayesinde saç ekimi yapılabilir. Eğer kişinin ense bölümünde yeterli greft sayısı yoksa saç ekimi gögüs veya sakal kıllarından  ya da özellikle göğüs kıllarından saç ekimi yaptırabilir. Fakat burada en önemlisi uygun vücut kıllarının ekim kriterlerine uyup uymamasıdır.

Saç ekimde seyrek, cılız ve kıvırcık kıllara sahip kişiler için maalesef ki saç ekimi kırıterlere uygun olmayabilir. Dilerseniz saç ekiminde donör bölgenizin ekime uygun olup olmadığınızı ücretsiz olarak öğrenebilirsizini. Aynı zamanda vücut kıllarından saç ekimi yaptıran hastalarımızın öncesi-sonrası fotoğraflarını talep edebilirsiniz

DHI SAÇ EKİMİNİN AVANTAJLARI :

  • DHI metodunda saç ekimi Saç köklerinin canlı kalma oranı daha yüksektir.
  • DHI ekim yönetmi ile saç köklerinin doku dışında kalış süresini kısaltarak daha sağlıklı bir şekilde ekimin gerçekleşmesini sağlar.
  • DHI yönteminde kanal açılmadan kesi alanı daha az olacağından kanama riskini mümkün olduğunca en aza indirir.
  • Saç ekiminde DHI yönteminde  operasyon sonrası daha hızlı iyileşme görülür, böylece hasta kısa sürede günlük rutinine rahatlıkla dönebilir.
  • DHI yöntemi ile saç traş edilmeden  direkt saç arası ekim daha kolay gerçekleştirilir.

DHI SAÇ EKİMİNİN DEZAVANTAJLARI :

  • DHI tekniği diğer saç ekim işlemleriyle kıyaslandığında genellikle daha masraflı bir yöntem olduğundan bahsedilebilir.
  • Dhı  tekniği ile ekim işlemini yapacak kişinin dikkatli ve tecrübeli  olması gerekmektedir.
  • DHI tekniği iyi bir şekilde kullanıp uzmanlaşmak için gerek doktor gerek ekibinin çok uzun bir eğitim sürecinden geçmeleri gerekmektedir.

Saç Ekimi ve Tedavileri